دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

قاضی زاده هاشمی اجرای برنامه هفتم نیازمند مدیران تحول خواه است

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای اجرای برنامه هفتم نیازمند مدیران میدانی تحول خواه، پُرانگیزه و توانمند است.


به گزارش ایسنا سیداحسان قاضی زاده هاشمی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز کشور دوران گذار از تهدیدهای روزافزون دشمنان قسم خورده خود را به سمت ثبات و آرامش طی می کند، در این مسیر عزت و ایستادگی جوانان انقلابی در عرصه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی ایران را مقاوم تر کرده است.


وی با اشاره به اینکه لایحه برنامه هفتم دیروز توسط رئیس جمهور به مجلس تقدیم شد، گفت: برنامه هفتم زمانی می‌ تواند عملیاتی شود که ناظر بر حل مسائل و مشکلات روز مردم ایران باشد. نگاه واقع بینانه و نه شعاری، نگاه عملگرایانه و نه تئوری پردازی هایی که با مشکلات آحاد مردم ایران فاصله ای نجومی دارد و حتی ممکن است طرح بعضی مسائل موجبات نگرانی شود. دارا بودن نگاه چند جانبه و منظومه ‌ای برای حل مسائل همه نقاط و استان های ایران اسلامی و نه نگاه به طبقه و منطقه خاص، نگاه اقتصادی که مردم اثر آن را در سفره و معیشت روزمره خود ببینند، نه نگاه آماری که اعلام رسانه‌ای آن هیچ حسی بین آحاد مردم ایجاد نمی کند.


نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت برای اجرای برنامه هفتم، همچون بودجه سنواتی نیازمند مدیران میدانی تحول خواه، چابک، پرانگیزه و توانمند است، تأکید کرد: وضع هر قانون بودجه و برنامه ای که تامین کننده منافع ویژه خواران نباشد بدون حضور مدیران میدانی فساد ستیز اجرایی نخواهد شد.


قاضی زاده با تأکید بر اینکه اقدامات مثبت و تحولات خوب اخیر در عرصه سیاست خارجی نیازمند ریل گذاری جدی در عرصه داخلی است تا مردم از آثار اقتصادی آن بهره مند شوند، عنوان کرد: اجرای واقعی طرح نهضت ملی مسکن، کار میدانی بین دستگاهی را می طلبد، کنترل بازار و قیمت های افسارگسیخته مصالح ساختمانی و همچنین الزام همه دستگاه های اجرایی و خدمت رسان به انجام تعهدات خود در قبال طرح نهضت ملی مسکن از اقدامات عاجل دولت است.


وی افزود: توجه به فعال سازی حوزه ترانزیت، گمرک و حمل و نقل در کریدر شمال- جنوب و شرق- غرب که محوریت آن در خراسان رضوی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس و مرکز لجستیک شهید مطهری در منطقه سنگ بست می باشد، توجه به دیپلماسی ایران راه می باشد.


نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: استان خراسان رضوی متأسفانه در سال زراعی جاری ۷۰ درصد کاهش بارندگی نسبت به سایر مناطق کشور دارد. کشاورزی و دامپروری در تمام نقاط استان به محاق رفته و روستاییان را ناچار به مهاجرت به حاشیه شهرها علی الخصوص مشهد کرده است. کمک سریع وزارت نیرو در تأمین برق لازم برای برداشت آب چاه های کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی در تأمین خوراک دام با قیمت پایین تر از بازار آزاد به دامداران مطالبه به حق هزاران کشاورز و دامدار منطقه است.


قاضی زاده هاشمی افزود: بحران گسترده ناشی از طوفان شن و خاک و سیطره ریزگردها در سراسر مناطق شهرستان سرخس که نفس مردم این شهرستان را به شماره انداخته است، با تخصیص بودجه قطره ای توسط منابع طبیعی و وزارت نفت سامان نمی یابد و ارائه سریع طرح عملیاتی برای مقابله توسط سازمان منابع طبیعی و تخصیص اعتبار توسط دستگاه ‌های مسئول و حضور به هنگام سازمان محیط زیست را می طلبد. اگرچه بدون نقش‌آفرینی موثر آستان قدس رضوی و دستگاه قضایی و اقدام به نفع مردم این بحران فراگیر در شهرستان سرخس حل نخواهد شد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا